Konec rotujících částí pevných disků nadešel. Na trh již před několika lety vstoupily SSD disky a nahradily tak staré HDD. Již žádné pohyblivé plotny, ale data pečlivě uložená na flash paměť. Uchovávání dat na SSD disku je v současnosti nejlepší volba. Je na čase se se zastaralými HDD disky jednou provždy rozloučit!

 zdroj: freepik.com

Už v osmdesátých letech inženýři vyvinuli technologii paměťových čipů, na kterých lze data zapisovat i mazat zároveň. Díky překotnému technologickému vývinu od té doby vznikly natolik rychlé a výkonné paměti, že pevné (hard) disky HDD, které dosud na trhu hrály prim, začaly ustupovat. HDD zastaraly, budoucnost je v SSD.

Výhody SSD disků

SSD disky jsou velmi rychlé. Ty nejkvalitnější dnes už dosahují rychlosti čtení i zápisu přes 2000 MB/s i u velkých souborů. Staré HDD disky dosahují maximální rychlosti pouze kolem 150 MB/s a při minimálním výkonu klesají až na 2 MB/s. Je zřejmé, že jakmile HDD nahradíte SSD diskem, budete svědky skutečně citelného zrychlení systému vašeho počítače. Rozdíl pocítíte i při práci s daty s externím diskem.

Rychlost přenosu však není to jediné, v čem mají SSD disky výhodu. Díky tomu, že nedisponují žádnými pohyblivými částmi, jsou mnohem méně náchylné na mechanické poškození. Za intenzivního provozu spotřebovávají maximálně 4 watty energie, jsou proto velmi úsporné a téměř nikdy se nepřehřívají.

Nahraďte starý HDD disk výkonným SSD od ASOME.cz

My v česko-americké společnosti ASOME.cz nabízíme výrobky s nejmodernějšími technologiemi a ochranou dat. Zastáváme přístup „Long Lasting Memory“ a proto vyrábíme paměťové disky, které se mohou pochlubit nebývalou životností.

Neváhejte nahradit svůj starý HDD v desktopu za nový spolehlivý SSD disk a nechte se oslnit výkonem, který překoná vaše očekávání. Při nákupu produktu od ASOME navíc zdarma získáte čtvrtletní licenci Zoner Photo Studia X na úpravu, organizaci a zálohování fotek i videí.

SSD disk už mám, co dál?

Obecné pravidlo říká, že ideální společník externích a pevných disků je cloud. Data na cloudovém úložišti jsou k dispozici kdykoli a kdekoli, kde je přístup k internetu. Navíc je lze okamžitě sdílet s dalšími uživateli.

Cloudová úložiště mají některá rizika. Tím největším je nespolehlivý poskytovatel. Pokud svá data ukládáte nedůvěryhodné třetí straně, může v krajním případě dojít k jejich zneužití, odcizení, či ztrátě. Je proto velice důležité providera cloudových služeb pečlivě vybírat.

V České republice již tisíce uživatelů napříč malými živnostníky i velkými firmami našlo spolehlivého partnera ve společnosti ZONER software, a.s. Jedná se o jednoho z nejspolehlivějších poskytovatelů špičkových cloudových služeb u nás. Jako doplněk k paměťovému disku můžete zvolit hned ze dvou jeho cloudových úložišť.

Službu Cloud Disk můžete připojit v systému Linux či Windows jako aktivní síťovou jednotku a pracovat s ní stejně jako s lokálním úložištěm desktopu. Data na Cloud Disku máte bezpečně uložená a ihned přístupná.

Další velmi oblíbené úložiště od ZONERu je určeno k práci s fotografiemi a videi. Jmenuje se Zonerama a nabízí neomezený prostor pro nahrávání, organizování do alb a snadné sdílení fotek i videí. Mimo jiné je součástí oblíbeného fotografického editoru Zoner Photo Studio X.

 

Komentáře

  1. 1. 2. 2023 19:42:10
    Aha
    Aha

    Ahoj jak se mate

Přidat komentář
Kontrolní kód